Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza temelli giriş karşılayıcı ve kovuşturma fail biriyseniz, örneğin 2 tarih önce baktığınızda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çalındığını saptama etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çalındı demeden önce son bir denetçi de arkadaş, kardeş evet da hesabı kovuşturma fail yakınlarımızdan denetçi sağlamlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere kovuşturma ettiği kişmüterakki gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler çoğu kez kullanıcı adınızı değmeslektirmektedir, saldırganların sizin hesabınız dâhilin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çalışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çalındı ise bunun temellıca sebepleri şunlardır:

E-mail adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz masnu e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran masnu maillerdir. Tetik bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com evet da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde dünya alan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çalınabilir.
Izlemeçi arttırmak dâhilin kullanılan web siteleri evet da hareketli icraat. Bu web siteleri ve icraat çoğu kez Instagram temassı istediği dâhilin şifrenizi alırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir can şifrenizi çbuyurmak dâhilin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çalınan bir müşterimize saldırıcı “DM” ile ulaşıp, kovuşturmaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun dâhilin de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişbol farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “kovuşturmaçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çalınan Instagram Hesabı Kesinlikle Gelişememiş Karşıır?
Instagram hesabı çalınan evet da hacklenen kişiler dâhilin ne yazık ki çok çokça racon bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok çokça bindi sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çalındı” diye aslında ayrıksı kişilerin hesabını çalmaya çalışan kişilerin olması.

1.Yol: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama temassı almaya çalışın. Eğer şifre sıfırlama temassı gelirse derhal şifreyi değmeslektirin ve vakit kaybetmeden ardından “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneyim ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yol: Instagram hesabınız çalındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram oranlama şifreniz değmeslektiğinde veya kullanıcı adınız değmeslektiğinde elektronik posta hesabınıza değişiklik bildirimi alırsınız. Instagram hesabını çalan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati değmeslektirirler. Instagram tarafından geldiğine tehlikesiz başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı değmeslektirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değmeslektiren sen değilsen, hesabını güvene al” evet da bazı “değmeslekikliği aptal al” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız yalnız çoğu kez saldırganlar elektronik posta adresini değmeslektirdiği dâhilin sizde bu ekran çıkmaz ve direk olarak “asayiş kodu al” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?